Recent Posts
RSS Feeds

1 Temmuz 2010

İKARUSÇA YAŞAMAK: ÖZLEMİN DİLİ


ÖZLEMİN DİLİ


Özlemler vardır gizli tutulan
Unutmak istemezsin
Yaşamaksa zordur
İçinde en derin noktalarda saklarsın
Senden başkası ulaşmasın diye
Hani yürekler dağlanır ya
Varsın olsun dersin
Yağmur mu yağıyor
Sırıl sıklam olayım
Çünkü yağan sensindir
Karmı sarmış etrafı
Senin kalbinin temizliğidir
Üzerime yağsın hepsi....26.12.2007
Yüreğimizin en gizli noktaları, kaçımız bunun kapılarını açtık, ya da o noktalara kadar gelmelerine izin verdik. Orası özelimizdir en ücra köşelerinde kendimiz varızdır, özlemimiz vardır. Özlemek... en güzel duygulardan biridir,bize insan olduğumuzu hatırlatır, sevdiklerimize karşı sorumluluğumuzu nasıl bir süreçten geçersen geç özlemin sıcaklığı hep içimizde biz sızı gibi kalır.
Bazen bir dostunu-arkadaşını özlersin,hani bir deniz kenarında birbirimizi dinleyerek yudumladığımız içki anları, sonra denizin maviliğine yavaş yavaş inen karanlığın gecede ayın ışıklarıyla oluşan parıltılara beraber bakışlaırmızı...Bazende ailenden uzak onları özlersin,öyle anlar olurki evin içindeki sıcaklık sevgi güneşin sofarasında umutları büyütmek gibidir, en zor anlarda sana ilk uzanan eldir aile...Sevgili...özlemi sevgisi kadar sıcak ve yakıcı olan,benliğini sararken duyguların özleminle nası volkanlara dönüştüğüne tanık olursun,içinde yangınlarla büyüttüğün,yürek yürek çoğaltığın,ilmik ilmik ördüğün ördüğün, satır satır işlediğin sevginin sahibi sevgili...An gelir onunla sadece duygularını paylaşırsın kilometrelerce uzaktan, an gelir günün ilk ışıklarında farklı ufuklardan aynı güneşin doğuşuna tanıklık edersin, yıldızlara bakarsın onun gözüyle, yıldızları toplayıp koynuna doldurursun onunla gecenin kalbinde aynı uykuya dalmak için...

Zordur özlemlerle yaşamak, zordur o yüreği korumak,dağlanır yüreğinin her bir parçası varsın olsun dersin, yağmur mu yağıyor benim yüreğime yağsın sırılsıklam olayım onun yüzüne damlayan damlalar benim tenime dokunsun ki toprağın kokusunu aynı anda ciğerlerimize çekelim. Karmı yağmış, sarmış mı bütün etrafı varsın yağsın o onun temizliğidir,üzerime yağsın onun kalbinde gelen temizlikdir,duruluk ve berraklıktır her bir tanesi bana dokunsun.Güneş mi vuruyor tenime, olsun be gülüm o senin teninin sıcaklığındır her yanım yansa ne olur. Özlemek umut etmektir,umut tohumlarını büyütebilmektir,duygularımızı an be an yaşabilmemizdir, her özlem beraberinde bir kavuşma-buluşma getirir,özlemlerin yaşamda hep buluşmalarla anlamını kazanıp sevgiyle özlemini duyduğumuz kişiyle-kişilerle güneşe,yıldızlara,denize,doğaya beraberce bakabilmemiz için yüreğimiz derinliklerine bakmalıyız. Yarınları kucaklamamız, sevdayla sarmalamamız için özlemlerin giderilmesi gerek,haykırmamız gerek.

0 yorum:

Yorum Gönder